Kalkulator

close

Sprawdź ile waży mąka, cukier, itp.
Wybierz produkt i podaj jego objętość w ml, lub skorzystaj z miar objętości jak szklanka (250 ml), łyżka (15 ml) czy łyżeczka (5 ml). Możesz też przeliczać w drugą stronę - podać wagę aby poznać objętość produktu.

Objętość
/ml /lyz /szkl /mlyz
Waga /gr
PRZELICZNIK FOREMEK
PRZEPISIE JEST:
O wymiarach [cm]:
X
W DOMU MAM:
O wymiarach [cm]:
X
Kalkulator
L O A D I N G

Kalkulator
30 min Średni 372 kcal
Ulubione

Wegańska śląska rolada, modro kapusta i kluski

Wegańska śląska rolada, modro kapusta i kluski

 Dzisiaj wrzucam obiad, który znajdzie się na moim świątecznym stole. Tradycyjny śląski niedzielny obiad w wegańskiej wersji. Do zrobienia rolad użyłam  dużych steków sojowych, mają 8 x12 cm i można z nich zawinąć rolady. Steki gotuję ok 15 minut w bulionie, potem odsączam z nadmiaru płynu. Każdy kawałek oporuszam solą i pieprzem z obu stron. Od wewnętrznej strony smaruję musztardą, układam paski ogórka kiszonego, cebulę i wegański boczek. Ciasno zwijam i owijam sznurkiem. Smażę z każdej strony na złoty kolor i podlewam  niewielką ilością bulionu. Duszę ok 10 minut do odparowania płynu.

Czerwoną kapustę szatkuję i gotuję z liściem laurowym i zielem angielski. Odcedzam i dodaję ocet, syrop klonowy, sól i dużo świeżo  zmielonego pieprzu. Do tego kluski, wegański sos i pyszny obiad świąteczny gotowy.

Smacznego

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Zobacz wszystkie

Kanał Instagram