Kalkulator

close

Sprawdź ile waży mąka, cukier, itp.
Wybierz produkt i podaj jego objętość w ml, lub skorzystaj z miar objętości jak szklanka (250 ml), łyżka (15 ml) czy łyżeczka (5 ml). Możesz też przeliczać w drugą stronę - podać wagę aby poznać objętość produktu.

Objętość
/ml /lyz /szkl /mlyz
Waga /gr
PRZELICZNIK FOREMEK
PRZEPISIE JEST:
O wymiarach [cm]:
X
W DOMU MAM:
O wymiarach [cm]:
X
Kalkulator
L O A D I N G

Kalkulator
30 min Średni 372 kcal
Ulubione

Witam w piątek

Sentymentalna podróż regionalna. Chciałam dzisiaj przedstawić wegańską pastę, której inspiracją jest potrawa ze śledzia  popularna na Śląsku czyli hekele. Jest to rodzaj pasty z drobno pokrojonego śledzia z ogórkiem kiszonym,jajkiem, cebulą i musztardą. Można ją podawać z ziemniakami lub do pieczywa. Ja przygotowałam  swoją pastę z drobno pokrojonych boczniaków przesmażonych na oleju z sosem sojowym. Dodałam ogórka, cebulę, czarną sól dla uzyskania smaku jajka, dużo grubo zmielonego pieprzu, musztardę i odrobinę oleju lnianego. Wyszło naprawdę smacznie. Jest to bardzo luźna inspiracja potrawą oryginalną.Bardzo jestem ciekawa czy też macie takie dania regionalne, które można przygotować w wersji wegetariańskiej a nawet idąc dalej wegańskiej i nadal widniejecie  jeszcze w testamencie a Babcia nie wzywa wszystkich świętych na pomoc?????

Chciałam zaproponować akcję #regionalnievegeola Wystarczy,że przygotujecie potrawę regionalną, zrobicie zdjęcie i oznaczycie mój profil @vegeola na zdjęciu oraz#regionalnievegeola w treści. Ja będę wszystko skrupulatnie publikowała i będziemy się wymieniać super przepisami, Waszych ulubionych potraw regionalnych wegetariańskich, wegańskich i takich,które stały się inspiracją do tego by stać się bezmięsnymi.

Wrzucajcie wszystko to co kojarzy  się ze smakami dzieciństwa i wywołuje wspomnienia.

To do akcji

Print Friendly, PDF & Email

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Zobacz wszystkie

Kanał Instagram